Sosyal Medya; kişilerin ya da markaların, işletmelerin hedef kitlesine, kendini özgürce anlatabildiği ve ifade ettiği, tanıttığı farklı tarzlarda yer alan platformlardır. Marka ya da kişi, göreceli olarak bir ücret ödemeden sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor.

 

Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir.  Çünkü;

  1. Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır.  Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
  2. Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
  3. Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

Markanızın ya da işletmenizin Sosyal medya hesapları üzerinden kurumsal kimlikleriyle birlikte hesap açabilir ve bu saye de hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Hedef Kitleme Nasıl Ulaşabilirim?

Facebook, Twitter, İnstagram ve Diğer Sosyal Medya sitelerinin reklam şekilleri farklıdır. Öncelikle Hedef kitlenizi tanımalısınız ve yaş aralığını bilmelisiniz, Facebook üzerinden, ister videolu reklam, ister resimli reklam verebilirsiniz. En etkili yöntem olarak resim ve yazı daha ön planda olmaktadır. Reklamlarınızın ücretlerini belirleyin, hangi reklama reklam vereceğinizi belirleyin ve İnternet dünyasına giriş yapmaya başlayın.

Neden Sosyal Medya Danışmanı?

Kurumsal iletişim ve grafik konusunda deneyimli bir sosyal medya danışmanı olarak size bu konuda hizmet verebilirim. Kurumunuz ya da işletmeniz için sosyal medya, internet reklamı, gibi bir çok yerde çalışma yapabilirim. İşletmeniz için en doğru reklamı verip, en iyi şekilde verim almanızı sağlayabilir ve hedef kitlenize hitap eden görseller ile sosyal medya hesaplarınızın kurumsal kimliğini oluşturabilirim.

Sosyal medya da etkili değil misiniz?

Reklam veriyorsunuz, ama geri dönüş alamıyor musunuz?

Hedef kitlenizi tanımıyor musunuz?

Reklam ücretleriniz boşa mı gidiyor?

O zaman birlikte çalışmanın tam zamanı! Benimle iletişime geçmek için tıklayın.