“SEO” (Search Engine Optimizasyon), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması yapılan teknik kriter düzenlemelerdir.

SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

Rakiplerinizden önde olun ve işletmenizin müşteri potansiyelini artırın. İnsanların arama motoru üzerinden yaptığı herhangi bir ürün, hizmet ya da bilgiyi aramaları durumunda ilgili sayfaların gözler önüne getirildiğini görebilirsiniz.

İlk sayfalarda ve ilk sıralarda çıkan internet sayfaları SEO uygulamalarının gerçekleştirdiği sayfalar olduğunu görebilirsiniz.

Tüm internet sitelerinin amacı aslında Google’de ilk sayfa ve hatta ilk sırada yer almaktadır. Bir ürünü almak ya da bilgi amaçlı Google arama motorunu kullanan kişilerin sayıları oldukça fazla olduğu için rekabet’de oldukça fazladır. Çünkü doğrudan satış ya da doğrudan insanların arama kriterlerine uyum sağladığınız için o kelimeler de çıkmanız oldukça önemli bir noktadır. Web sitesinin görünümü ve kullanışının yanı sıra SEO çalışması ve seo uyumlu internet sitesi de önemli bir hususdur. Bu yüzden işletmeniz için seo çalışmasını Rakip firmalar ile öncelikle analiz etmek gerekiyor. Örnek, Adana Web Tasarım, Adana Seo, Adana Fotoğrafçı kelimesin’de çıkan rakip firmaların web sitelerini ve yaptığı SEO çalışmalarını analiz etmek, SEO çalışmasına başlamadan önce en iyi çalışma olacaktır. Bu sayede rakiplerinizin çalışmalarının göz önünde bulunduğunu ve bu çalışmaya karşı ne yapabileceğiniz oldukça önemlidir.