Web siteniz asosyal olmasın!

Web siteniz asosyal olmasın diye bir başlık kullandım peki neden?

Değinmek istediğim nokta aslında, web siteniz için sosyal medyanın önemi ve olmazsa olmazlarındandır.

Bir web siteniz var ve sosyal medya’da yok musunuz? İşte bu demek oluyor ki 1-0 geride başlıyorsunuz. Sosyal medya aslında günümz için vazgeçilmez sitelerdir. Çoğu insan sosyal medya kullanır ve bazıları youtube, facebook, twitter, instagram gibi büyük sitelerdir.

Müşteri bulmak çok kolay!

Nasıl mı?  Ürün satmak için ve her ne iş yapıyorsanız, bire bir insanlarla iletişim kurabilir ve onlarla etkileşime geçebilirsiniz. E ticaret sitelerinin vazgeçilmezi olan instagram uzun süredir ürün satma konusunda çok ideal bir sitedir.

Ürünlerinizin resimlerini paylaşabilir ve fiyat verebilirsiniz. İnsanların nelerden hoşlandığını görebilirsiniz.

Eğer bir butik siteniz mi var ya da butik ürünleri mi satıyorsunuz. İşte bu konuda müşteri bulmak ve ilgi alanları butik olan kişileri takip edebilirsiniz ve sayfanız için bu kullanıcılar vazgeçilmez olabilir.

Müşterilerle Yorumlaşın

Müşterileriniz yorum yaptığında onlara en iyi şekilde yorum yapın ve çözüm üretin. İyi bir ticaret yapın ve insanlar sizden memnun kaldığını yorumlar da belirtsin. Müşteri yorumlarını ya da ürünlerin kargolarının fotoğrafını çekip paylaşabilirsiniz.

Aslında sosyal medya gerçekten çok önemli ve hangi alanda hizmet veriyorsanız o alanda ki insanları bulmak oldukça kolaydır. Dükkanınız olmasına gerek yok, dükkan kirası ödemezsiniz. Sadece ilgi ve alakalı olursanız çok güzel geri dönüşler alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir