Adana Seo (Search Engine Optimization) Önemi

“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları Adana SEO işlemleri ile internet sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter tertip etmelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO,arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek hesabına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

SEO’nun temel emeli, açılımı bakımından “Arama Motoru Optimizasyonu” başka bir deyişle Arama Motorlarında üst sıralarda listelenmektir. Bu emel da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla alakalı kitleye eriştirilmesini sağlamaktır.

SEO; sitelerin tabii yollarla erişemeyecekleri web popülerliğine, doğal görünen yollar kullanarak erişme sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir.

SEO Nasıl Yapılır ? – Popülarite

SEO bir nevi doğal bir popülarite sağlama sanatıdır. Bu popülariteyi en doğal yollarla sağlayan uzmanlar ise en iyi SEO Uzmanları sayılırlar.

Popülarite kelimesini web dünyası için tanınmış olmak kelimesiyle dile getirebiliriz. Google da üst sıralarda listelenmek en iyi reklam türüdür. Ancak üst sıralarda listelenmek aslında reklam yapmakla olası olmaktadır. Kısaca sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tüm tanıtım ve reklamların neticesi olarak siteniz üst sıralara yükselmektedir.

Google, bir sitenin popüler olmaya başladığını, ziyaretçi sayısının düzenli artışından ve site ile ilgili yapılan link ve bilgilendirme paylaşımlarından anlamaktadır. Bu paylaşımların kanalları ve sayısı arttıkça popülarite daha doğal ve sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.

Bir sitenin popülaritesi, açıldığı andan itibaren dikkate alınarak gelişimi değerlendirilir ve arama motoru neticelerine direk yansıtılır.

SEO Nasıl Yapılır ? – Doğallık

Doğallık, SEO çalışmalarındaki anahtar kelimedir. Google’ın yükseltme mantığı doğal bir popülarite asalına dayanmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay vaziyetler fark edilir ve dikkate alınmazlar. Bu yapay çalışmaların sayıca fazla olması dikkate alınmamasının yanı sıra negatif olarak dikkate alınır ve sıralamaya bu olumsuz tesir yansıtılır.

Doğal popülarite anlayışı içerisinde, yapılan paylaşım ve tüm SEO Çalışmaları, site sahibinin bilgisi dışında yapılan çalışmalar olarak görülmelidir. Bu sayede kullanıcıların siteyi yararlı bularak çeşitli paylaşımlarda bulunduğu izlenimi doğmaktadır.

Sitedeki bir yazının forumlar, bloglar ve sosyal medya gibi SEO’ya katkı sağlayan ortamlarda paylaşılması, kullanıcı eliyle yapılıyormuş izlenimi taşımalı ve sitelerin kullanıcıya sahiden hizmet eden yararlı siteler olduğu olgusu oluşturulmalıdır.

Natürellik algısının temelini oluşturan en ehemmiyetli özellik çeşitliliktir. Tek elden yürütülen çalışmaların natürel görünmemesinin sebebi budur. Bu sebeple yapılan çalışmaların yapısı, vakiti, uygulama biçimi ve sayısı gibi kriterlerin çeşitlilik arz etmesi sitenin natürel ve kalıcı yükselmesini sağlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir